Veterinární nemocnice Libuš byla prvně otevřena 1. 12. 1997 a od té doby má skutečně non-stop provoz. I rekonstrukce druhé části probíhala za chodu a po kolaudaci v listopadu 2001 je celá nemocnice v novém pro Vás k dispozici nepřetržitě ve dne, v noci i o svátcích. Běžná ordinační doba je v pondělí až pátek od 8.00 do 22.00 hodin. O víkendech a v noci účtujeme pohotovostní příplatek. Jako rozšíření našich služeb jsme zavedli možnost očkování na objednání i v sobotu dopoledne bez příplatku.

Pokud hodláte navštívit naší nemocnici, prosíme Vás, abyste nám předem zatelefonovali. Jestliže Vás posílá jiný veterinární lékař na odborné vyšetření, je výhodnější domluvit s recepční nejvhodnější termín podle naléhavosti. Stejně tak pokud potřebujete jen preventivní ošetření nebo konzultaci od lékaře, doporučujeme Vám objednat se na konkrétní hodinu. Objednaní klienti mají přednost před neobjednanými, ale pořadí určuje lékař podle akutnosti stavu. K lékaři v ambulanci objednáváme - podle druhu ošetření - po čtvrthodinách, k odborným vyšetřením u hospitalizačních lékařů po půlhodinách nebo dle potřeby. Pokud máte naléhavý případ, zejména ohrožující zvíře na životě, nebo potřebujete akutní péči v pohotovostních hodinách, je vždy lepší ozvat se telefonicky v předstihu, abychom se stihli na Váš příjezd připravit (např. v noci, kdy je tu jen jeden lékař, se může stát, že zrovna operuje a nemohli bychom Vám pomoci).

Když vstoupíte do naší nemocnice, přivítá vás recepční. Už bohužel nenatrefíte na mourovatého kocoura Barucha, který žil s námi v nemocnici. V srpnu 2002 mu bylo 20 let a o měsíc později jsme ho pochovali. Nahradil ho zbědovaný mourovatý kocourek se zlomenou čelistí, z kterého vyrostl pěkný Baruch III.

V recepci je nutno se ohlásit, aby mohla být vaše návštěva zaznamenána do počítače. U recepční je možno se objednat na konkrétní hodinu a dohodnout další návštěvu nebo zákrok. V recepci se také prodávají např. antiparazitární prostředky, šampony, vitamíny a potravinové doplňky, diety značek Hill´s, Purina, Specific, Waltham-Royal Canin a Trovet, špičková krmiva značek Hill´s a Purina Proplan, nabízíme i pochoutky za odměnu nebo hračky, vodítka a obojky ROGZ.

V recepci také probíhá platba po každém ošetření. Máme terminál pro příjem platebních karet. Přijímáme tyto mezinárodní platební karty: Visa, Visa Electron, EuroCard/MasterCard, Maestro a AmEx (nikoliv však věrnostní - O.K. karta, karta Julius Meinl..).

V současné době se u nás střídá celkem devět lékařů. Od 8 do 20 hodin ordinují vždy tři z nich, v noci po 22 hodině je tu jeden lékař. Jeden má na starosti hospitalizaci, druhý provádí běžnou ordinaci a třetí je specialista. Ordinuje se ve třech ordinacích - jmenují se podle převažující barvy zařízení "bílá", "modrá" a "žlutá".

Díky rozsáhlému přístrojovému vybavení jsme schopni nabídnout našim klientům opravdu komplexní péči. Operační dny a hodiny jsou vymezeny pro chirurgy, kdy je přítomna operační sestra v každý všední den. Na všechny operační zákroky i mimo tyto termíny je nutno se domluvit přímo s ošetřujícím lékařem.

Jestliže žádáte jen službu od sestřičky - zastřižení drápků nebo zubů - není nutno se objednávat. Sestřičky u nás slouží ve dvanáctihodinových směnách, vždy od 8 do 20 hodin "denní" a "noční". Jedna sestřička se stará o hospitalizované pacienty, druhá je k ruce lékařům v ambulanci.

Provozní záležitosti má na starosti technický personál. Zařizují objednávky léků, materiálu a zboží, starají se o přístrojové vybavení a opravy, jednají s úřady, zajišťují reklamu, správu počítacové sítě a údržbu výpočetní techniky, úklid apod.

<< zpět

 
                                                           © 2002 Barbora Pejšová